Aktuality

30. ročník Týdnů pro duševní zdraví zahájen!

Týdny pro duševní zdraví se během 30 let své existence staly největší multižánrovou osvětovou kampaní o duševním zdraví a o lidech s duševním onemocněním v České republice. Jejím zakladatelem je nezisková organizace Fokus v Praze (původně Sdružení Fokus), postupně se přidávaly další organizace v regionech celé ČR. V roce 2018 Fokus ČR uzavřel partnerství s Národním ústavem duševního zdraví v rámci Iniciativy NA ROVINU a nyní pod společnou záštitou šíří myšlenku a hodnoty Týdnů pro duševní zdraví dál.

 

 

Cílem Týdnů pro duševní zdraví je přiblížit veřejnosti témata spojená s duševním zdravím, zkušenosti lidí s duševním onemocněním, možné způsoby prevence duševních onemocnění i aktivity organizací působících v sociálně-zdravotní oblasti.

Kampaň TDZ začíná 10. září, který je zároveň Světovým dnem prevence sebevražd (World suicide Prevention Day 2019) a vrcholí 10. října – Světovým dnem duševního zdraví. Ústředním tématem letošního ročníku stanovila Světová zdravotnická organizace (WHO) rovněž téma prevence sebevražd (World Mental Health Day 2019).

Jako každý rok se i letos můžeme těšit na rozmanitý program v podobě koncertů, happeningů, výstav, divadelních a filmových představení, workshopů, dnů otevřených dveří, kulatých stolů, besed a diskusních fór o nejrůznějších aspektech duševního zdraví i nemocech po celé ČR. Všechny akce naleznete v programu na www.tdz.cz.

 


O NUDZ Aktuality Kalendář Základní dokumenty Řídící a poradní orgány Sponzoring Výroční zprávy Fotogalerie Veřejné zakázky Protikorupční program Historie
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty