Aktuality

Indiáni v NUDZ a příprava výzkumné expedice Neuron

Poslední listopadový týden jsme v NUDZ přivítali návštěvu z Brazílie – neurovědec Eduardo Schenberg, který se věnuje výzkumu ayahuasky a psychoterapii s využitím psychedelických látek, přijel spolu se zástupci tradičních komunit – Ninawou Inu Huni Kui, který je nedávno zvoleným prezidentem FPEHAC, organizace spojující všechny obyvatele Huni Kui žijící v rozsáhlé oblasti státu Acre, hluboko v brazilské Amazonii. Ninawa přijel spolu se svou ženou Aldenirou Cunha.

Hlavním cílem jejich návštěvy bylo dotáhnout přípravy výzkumné expedice do Amazonie, která se pod vedením Tomáše Páleníčka připravuje na rok 2019. Na setkání byl přizván i známý antropolog žijící ve Švýcarsku, Jeremy Narby, mj. autor knihy Kosmický had, který strávil několik let života s lidmi kmene Ašaninků v peruánské Amazonii, kde popsal původní způsoby užití zdrojů deštného pralesa. 

Během návštěvy v NUDZ proběhl dvouhodinový diskusní workshop. Všichni v obdobné sestavě vystoupili i v rámci veřejného přednáškového a diskusního bloku nazvaného Věda potkává tradici (Science Meets Tradition), který proběhl v Praze (ve Velké aule Filozofické fakulty UK) a v Ostravě.

Další foto

 

 

 


O NUDZ Aktuality Kalendář Základní dokumenty Řídící a poradní orgány Sponzoring Výroční zprávy Fotogalerie Veřejné zakázky Protikorupční program Historie
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty