Léčí se Vaši příbuzní či blízcí s psychózou? Potřebujete informace o této nemoci? Zajímají Vás žádoucí i nežádoucí účinky léků? Přejete si vědět proč a jak psychózy vznikají? Ptáte se, jak můžete pomoct ovlivnit průběh onemocnění? Pak je PREDUKA určena právě Vám.

Co je to PREDUKA?
Preduka je jednodenní pětihodinový edukační program pro rodiny a blízké pacientů s psychotickým onemocněním.

Komu je PREDUKA určena?
Účastnit se mohou příbuzní či blízcí pacientů s psychotickým onemocněním.

V čem PREDUKA spočívá?
Program vede psychiatr, psycholog a zdravotní sestra. Pro zajištění názornosti je výklad doprovázený promítáním. Zájemci o program se mohou předem podívat na brožury PREDUKA, které najdou na www.psychosy.cz, v kapitole Informace o psychózách. Témata jsou zpracována ve třech okruzích: obecné informace o psychotickém onemocnění, informace a rady pro příbuzné a informace o programu prevence relapsu psychotického onemocnění ITAREPS.

Jak se na PREDUKU připravit předem?
Je vhodné vytisknout si materiály PREDUKA (www.psychosy.cz, kapitola Informace o psychózách) předem, poslouží jako poznámkový blok. Jelikož jsou mezi jednotlivými přednáškami pouze krátké pauzy, doporučujeme vzít si jídlo a pití sebou. Káva je zajištěna na místě.

Kde a jak PREDUKA probíhá?
Program se koná v Národním ústavu duševního zdraví, Topolová 748, 250 67 Klecany (u Prahy).
Kde nás najdete? Jak se k nám dostanete?

Kdy je nejbližší termín PREDUKY?
13.4.2018

9:00 - 15:00  Malá posluchárna NUDZ

V případě zájmu kontaktujte, prosím, p. Martinu Ungrmanovou, mail: martina.ungrmanova@nudz.cz nebo tel. (+420) 603 761 820.

Platí se za účast na PREDUCE?
Účast je bezplatná. Sledování výsledků programu je součástí výzkumného programu. Budete-li souhlasit, požádáme Vás o anonymní vyplnění dotazníků kvality života.

Odborní lektoři
MUDr.Švancer Patrik
Mgr. Eva Šimková
Martina Ungrmanová

 


Profil Organizační schéma Jak se objednat Ambulance Oddělení 1: úzkostné poruchy Oddělení 2: afektivní poruchy Oddělení 3: psychotické poruchy Denní stacionář 1: úzkostné a osobnostní poruchy Denní stacionář 2: úzkostné poruchy Denní stacionář 3: psychotické poruchy Oddělení kognitivních poruch Neurofyziologie a EEG Oddělení spánkové medicíny Neurostimulace MRI Klinická psychologie Fyzioterapie Ergoterapie Sociální služby Specifické léčebné programy Lékaři Ceník Sponzoring Práva pacientů
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty