Aktuality

Potýká se někdo z vašich blízkých s depresivní poruchou?

Nabízíme účast v programu pro rodinné příslušníky lidí s depresivní poruchou, který se koná v neziskové organizaci Baobab v Praze 4 dne 13. 6. 2020 a 20. 6. 2020.

 Nevíte, jak o tom v rodině mluvit? Co vlastně ta diagnóza znamená? Dostane se z toho někdy? Máte pocit, že jste v tom úplně sami? Potýkáte se s  konflikty, nedorozuměním se svým blízkým? Nechce váš blízký slyšet o léčbě? Uzavírá se do sebe? Voláte o pomoc? Nevíte kam se obrátit?  V našem programu vytváříme bezpečný prostor pro sdílení zkušeností s lidmi, kteří si procházejí podobnou situací jako vy.

První čtyři sezení programu mají za cíl poskytnout rodinným příslušníkům informace o příčinách, symptomech, příznacích a průběhu deprese. Účastníci se seznámí s prevencí, znovuvzplanutím nemoci a možnostmi léčby. Setkání se také věnují vysvětlení vedlejších účinků léků a mechanismu účinku antidepresiv. Velký prostor je věnován praktickým příkladům komunikace s blízkým nemocným.

Při všech setkáních je přítomen Peer jako spolulektor, který svým osobním příběhem a zkušeností přispívá k výkladu profesionála z pohledu člověka se zkušeností s duševním onemocněním. Program se zabývá i otázkami zdravého životního stylu a možnými úskalími s jeho dodržováním. Dalším z důležitých témat, se kterým budou účastníci seznámeni, je i účinnost psychoterapie v léčbě depresivních poruch. V neposlední řadě si klademe za cíl připomenout  základní principy a hodnoty zosobněné v lidskoprávní problematice v oblasti psychiatrické péče a zdůraznit naději v rámci konceptu zotavení.

 

 


O NUDZ Aktuality Kalendář Základní dokumenty Řídící a poradní orgány Sponzoring Výroční zprávy Fotogalerie Veřejné zakázky Protikorupční program Historie
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty