Aktuality

Přednáška prof. C. Höschla o duševním zdraví – Duše na dlani – 13. 6. 2016, 18.30 h, Světozor

Přednáška prof. Höschla je vhodná pro širokou veřejnost, pro všechny, kdo se zajímají o téma duševního zdraví/duševní nemoci. Bude se bude konat ve Světozoru 13.6. 2016 v 18:30 h (vstup zdarma/registrace nutná!). Přednáškou symbolicky zakončíme projekt VP-2 Mindset, který se zabýval stigmatizací mezí studenty středních zdravotnických škol. Vystoupí i student DAMU Jeník Tyl, který popíše život s duševní nemocí a odpoví na otázky publika.

Pozvánka >

Registrace >

Facebook >

V případě potíží/dotazů pište na email: alexandr.kasal@nudz.cz


Anotace
Víme vůbec, co je duševní zdraví a co nemoc? Proč má duševní nemoc takové stigma? A jak odolávat každodennímu tlaku a "nezbláznit se"?
V hektické době plné stresu přibývá duševního onemocnění. Podle statistik si nějakou formou takové nemoci projde každý čtvrtý člověk. Češi se ale ještě nezbavili strachu a stereotypů spojených s těmito problémy. Jak se to může týkat i vás?
Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc. je český psychiatr, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. V současnosti je ředitelem Národního ústavu duševního zdraví, největšího psychiatrického výzkumného pracoviště ve střední Evropě.

 


O NUDZ Aktuality Kalendář Základní dokumenty Řídící a poradní orgány Sponzoring Výroční zprávy Fotogalerie Veřejné zakázky Protikorupční program Historie
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty