Aktuality

Varieté sociále rozesmálo vstupní halu NUDZ

Ve středu 28. listopadu měli pacienti, zaměstnanci i návštěvníci neopakovatelnou příležitost stát se diváky i přímými účastníky představení Varieté sociále. Několik desítek lidí bylo na pozadí cirkusového šapitó vtaženo do příběhu, který byl pastvou nejenom pro oči, uši, … ale hlavně duši. Žonglování, hudební čísla, artistické vystoupení, ale i kouzelnické triky předvedli ve společném programu cirkusáci domácí i hostující. Středeční představení bylo vyvrcholením třídenního socializačního a aktivizačního programu pro naše pacienty pod vedením zkušených terapeutů z Ledovce (www.ledovec.cz) a Zdravotního klauna (www.zdravotni-klaun.cz). Přizván byl personál z jednotlivých oddělení, velice aktivně se zapojili kolegové z VP2 a projektu Destigmatizace. Pacienti si svá cirkusová čísla nacvičovali v rámci odpoledních workshopů, každý podle své chuti a po libovolně dlouhou dobu. Během nácviků si teprve ujasňovali, s jakým číslem vystoupí, tříbili si své dovednosti a po celou dobu přispívali do programu novými nápady. Podívaná to byla skutečně dech beroucí! O úspěchu představení svědčil neutichající smích, potlesk, ale i povzbudivé hvízdání od nadšeného publika. A jaké byly dojmy samotných cirkusáků?

„Byla to zábava, smáli jsme se celé odpoledne, netušila jsem, jak je těžké předvést drezuru koně… a víte vy, co je to mazurkový krok? My už to teď víme! Jsme unavené, ale moc spokojené, že jsme mohly být u toho”, takhle hodnotily svou účast dvě z artistek cirkusového Variété sociále na závěr při skládání krásně rudého šapitó. A my ostatní, moc děkujeme za pozitivní zážitek!

Slávka Pukanová

 

 


O NUDZ Aktuality Kalendář Základní dokumenty Řídící a poradní orgány Sponzoring Výroční zprávy Fotogalerie Veřejné zakázky Protikorupční program Historie
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty