Aktuality

Věnujte nám prosím pár minut a vyplňte dotazník zabývající se dopadem současné situace na duševní zdraví

Události a opatření kolem pandemie Covid19 zamávaly s našimi životy, nevyjímaje naší psychiku. Tato mimořádná situace proto musí být studována i z hlediska dopadu současné situace na duševní zdraví. Výzkumný tým z Národního ústavu duševního zdraví vytvořil tento krátký dotazník, ve kterém se Vás zeptáme na Vaše pocity a obavy, zároveň ale také na to, jak využíváte zpravodajská média. Je totiž nezpochybnitelným faktem, že náš současný svět je díky médiím nabytý informacemi – média nám je nejen prostředkují a filtrují, ale také na nás hrnou potenciálně traumatizující obsah.

Dotazník vzniká v rámci širšího projektu Dopad mediálních zpráv na duševní zdraví: kognitivní a neurální mechanismy, který se pokouší zjistit, zda a jak může mít sledování zpravodajství vliv na psychický stav jedince a politické postoje.

Prosíme, podpořte nás v naší snaze pochopit tento vztah, o němž panují dosud spíše jen intuitivní dohady, a problém dosud nebyl pečlivě studován vědeckými metodami. Jeden z prvních krůčků je i tento dotazník, který Vám zabere zhruba 20 minut. Zhruba za půl roku Vám zašleme jeho druhou, rovněž dvacetiminutovou část.

Za Vaši spolupráci děkuje výzkumný tým pod vedením doc. Ladislava Kesnera, Ph.D.

CHCI VYPLNIT DOTAZNÍK


 


O NUDZ Aktuality Kalendář Základní dokumenty Řídící a poradní orgány Sponzoring Výroční zprávy Fotogalerie Veřejné zakázky Protikorupční program Historie
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty