CV pokročilých studií mozku a vědomí

Vedoucí
prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., FCMA
Kontakt
Pavlína Gembicky (koordinátorka)
telefon:(+420) 739 404 102
e-mail:pavlina.gembicky@nudz.cz


Profil

Centrum se zaměřuje na pokročilé analýzy neurozobrazovacích, psychologických a behaviorálních dat. Výzkumné aktivity propojuje problematika vztahu vědomé zkušenosti a procesů v mozku včetně jejich dynamiky hodnocené v časových řadách EEG a fMRI. Tato oblast zahrnuje hodnocení vztahu mezi farmakologicky navozenými změnami psychiky a jejich neurobiologickými a klinickými koreláty. Další výzkumné aktivity se týkají vývoje nových modelů duševních poruch s cílem překlenout identifikované problémy modelů starších a jejich translační testování.

Samostatnou výzkumnou oblast představuje výzkum časové percepce a její vztah v patofyziologii duševních poruch. Dále se Centrum věnuje studiu neurobiologie obrazu a estetické zkušenosti, teorii salience, kognitivním a neurální mechanismům dopadu mediálních zpráv na duševní zdraví, podkladu rozhodovacích procesů a hodnocení aberantní signalizace chyb (u OCD) včetně související otázky koordinace sítí mozku a jejich kauzálním interakcím. 


 


VP preklinický VP klinický VP veřejné duševní zdraví CV spánku a chronobiologie CV psychedelik CV prvních epizod SMI CV VR v duševním zdraví a neurovědách CV pokročilých studií mozku a vědomí CV sexuálního zdraví a prevence CV perinatálního duševního zdraví Kancelář mezinárodní spolupráce AD Centrum Publikace Řešené projekty Kontrahovaný výzkum Specifické výsledky výzkumu Postgraduální studenti Semináře Ceny a ocenění Hledáme dobrovolníky
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty