Klinický smluvní výzkum

Vedoucí: MUDr. Mgr. Barbora Kohútová, Ph.D.
Koordinátor: Bc. Helena Bumbová

 

Spolupracujeme s farmaceutickými firmami na klinickém testování nových léčivých přípravků, nových forem léků či indikací k podání.

Zajišťujeme studie u hospitalizovaných i ambulantních pacientů a ve spolupráci se skupinou experimentální psychofarmakologie NUDZ realizujeme klinické studie u zdravých dobrovolníků (I, II a III fáze klinického hodnocení). Náš ústav (dříve Psychiatrické centrum Praha, nyní Národní ústav duševního zdraví) se navíc již mnoho let věnuje preklinickému výzkumu s významnými výsledky.

Z diagnostických okruhů máme zkušenosti se studiemi u schizofrenie, bipolární afektivní poruchy, depresivní poruchy a úzkostných poruch.

Disponujeme týmem zkušených lékařů a sester a nadstandardním zázemím pro účely klinického hodnocení (včetně možnosti využití zobrazovacích metod či intenzivní péče).

Všechny studie musí být schváleny naší lokální etickou komisí k zajištění maximální ochrany zařazených pacientů / zdravých dobrovolníků.

 

zvětšit leták >

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VP preklinický VP klinický VP veřejné duševní zdraví CV spánku a chronobiologie CV psychedelik CV prvních epizod SMI CV VR v duševním zdraví a neurovědách CV pokročilých studií mozku a vědomí CV sexuálního zdraví a prevence CV perinatálního duševního zdraví Kancelář mezinárodní spolupráce AD Centrum Publikace Řešené projekty Kontrahovaný výzkum Specifické výsledky výzkumu Postgraduální studenti Semináře Ceny a ocenění Hledáme dobrovolníky
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty